Srpen 2012

Dá se rybička považovat za domácího mazlíčka?

8. srpna 2012 v 20:16 ... téma týdne ...

Jediný můj domácí mazlíček je rybička. Abych byla přesnější tak rybičky.


Oblíbila jsem si Bettu. Je to velmi nenáročná ryba, nemusí mít ani vzduchování, vždy se nadechne na hladině. Celkem chytrá ryba… Usmívající se


Mám dva samce, kteří nesmí být v jednom akváriu, takže jedno mám na knihovně a druhé na stole. Prostě jsou to bojovnice. Usmívající se


Ale dá se rybička považovat za domácího mazlíčka? No asi moc ne… V podstatě si jen tak plave ve vodě, nic nedělá, nic ji nenaučíme a ani se sní, nepomazlíme. V podstatě je to takové oživení interiéru.


Akvárium vám pokoj krásně zútulní. A občas máte tichého společníka, když je vám nejhůř… Usmívající se A někdy je i zábava se na rybičky koukat, přece jen občas jsou něčím zajímavé. Usmívající seSophie Kinsella - geniální spisovatelka

4. srpna 2012 v 19:12 ... téma týdne ...
Znáte ten film o mladé dívce Rebece Bloomwoodové, která žije pro nakupování a dá se říct, že je jím absolutně posedlá. Její oblečení je značkové a velmi drahé. Nakonec její nakupování je přivede na samé dno, je bez peněz a tak musí lhát všem vymahačům dluhů.

Ano mluvím o filmu Báječný svět shopaholiků. A víte, že tento film má pokračování?

Náhodou jsem narazila v knihkupectví na knihu s názvem Báječné nakupování do kočárku od Sophie Kinsella. A když jsem si přečetla krátký životopis autorky, zjistila jsem, že je autorkou právě zmíněného filmu.

Autorka napsala právě šest knih o Rebece Bloomwoodové a to: Báječný svět shopaholiků, Shopaholik za hranicemi (tyto dvě knihy jsou zfilmované), Báješné nakupování před svatbou, Báječné nakupování se sestrou, Báječné nakupování do kočárku a Báječné mininakupování.

Postava slečny Bloomwoodové je opravdu úchvatná. Její příběh člověka zaujme jak v knižní, tak filmové verzi.

Myslím si, že Sophie Kinsella je opravdu geniální spisovatelka a doufám, že příběh Rebeci bude nadále pokračovat. Její knihy se čtou - dá se říct úplně sami. Příběh vás uchvátí tak, že knihu přečtete téměř na jeden nádech.