Hlavně to nikomu neříkej!

7. července 2012 v 21:08 |  ... téma týdne ...
Tuto větu určitě slyšel každý z vás. Anebo ji každý z vás už někdy použil.

Ale jde o to rozpoznat, kdy to opravdu nikomu neříct a kdy pro změnu ano!

Když se vám kamarádka svěří s tajemstvím a poprosí vás o to, abyste to nikomu neřekli, určitě ji vyslyšíte a bude to jen mezi vámi. Ale občas vás vaše kamarádka dokáže podrazit a řekne každému to, co jste chtěla, aby zůstalo jen mezi vámi. Což může narušit vaše dlouholeté přátelství a důvěru mezi vámi.

Ale co je ještě horší? Představte si, že vaše dítě sedí u počítače, píše si na chatu a z ničeho nic se mu ozve někdo, kdo do této určité skupiny uživatelů určitě nepatří. Začne si s vaším dítětem dopisovat a začne ho lákat na různé úplatky. "Dobiju ti kredit, když mi pošleš svoje fotky, nebo natočíš svoje video." Popřípadě bude trvat i na osobní schůzce.

A větu, kterou dítě od tohoto nevyžádaného uživatele určitě uslyší, bude vypadat nějak takto? "Hlavně to nikomu neříkej! Ani doma se o tom nezmiňuj!"

A v tomto okamžiku by se to opravdu mělo začít řešit. Děti by měly být poučeny, jak se na internetu mají chovat. A pokud se jim něco takového přihodí, určitě by to měly někomu říct! A nenechávat si to pro sebe jako TAJEMSTVÍ!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 8. července 2012 v 19:19

Velmi dobrá rada! Tohle by mělo kolovat i na facebooku.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama