Hezká, krásná, nekrásnější…

13. června 2012 v 0:06 | Clari :) |  ... téma týdne ...
Hezká, krásná, nekrásnější…

Anorexie či bulimie je v dnešní době jedno z nejvíce skloňovaných onemocnění dívek v různém věku.

Každá mladá dívka si představuje vypadat jako top modelka z předních stárek časopisu, nebo jako dívka procházející se po módním molu.

Ale opravdu tyto dívky ve skutečnosti vypadají tak jako na obálce módního časopisu? Ve skutečnosti trpí celulitidou a nikdy neukážou své boky. Některé fotografie jsou počítačově upravené a top modelce zkrášlují její křivky.

Ale jak tuto problematiku vysvětlit například osmileté dívce? Zatím ještě netuší, že je to vše pouhá reklama. Neví, že si ničí zdraví a že nikdy nebude vypadat jako top modelka. Dívka, která s tímto problémem začne, nezná cesty zpět. Bojí se cokoliv sníst, aby nepřibrala ani gram. Tyto dívky už zachrání pouze a jenom odborná pomoc. Jestliže nepřijdou za odborníkem v čas, hrozí jim i smrt.

Jak těmto problémům předcházet? V první řadě by fotografové měli dělat fotografie, které nebudou upravené počítačově a modelky na nich vypadají skutečně. Po módním molu by se měli procházet dívky, které nejsou vyhublé, že by se jim daly spočítat všechny kosti v těle. Ty by měli nahradit dívky, které mají konfekční velikost 38 a více.

Dívkám by se mělo ukazovat, jak ve skutečnosti mají vypadat. A nepředhazovat jim reklamy směřující ke kráse. Však i baculky jsou krásné.

Proč si dívky myslí, že budou nejkrásnější jen v případě, že jejich konfekční velikost bude 32?

Prvně se dívky setkají s takto vyhublou slečnou jako malé děti, když dostanou postavičku Barbie. Už v té době začínají přemýšlet nad tím, že by jednou chtěli také tak vypadat. Později je k tomu lákají fotografie modelek, které se na ně koukají z obálky módního časopisu. A přijde jim to úplně normální. Myslí si, že každý by tak měl vypadat. A lidé s větší velikostí se jim zdají obézní.

Myslí si, že pouze v případě, že budou hubené, budou krásné!


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anett Anett | E-mail | Web | 13. června 2012 v 7:44

njn problémy toho,že dávají za vzor anorektičky je opravdu hrozné,kolikrát některé modelky jsou opravdu utřesné

2 LuckaS LuckaS | E-mail | Web | 13. června 2012 v 20:04

V první řadě to chce rozumné rodiče, kteří to dcerkám vysvětlí, že krása nespočívá v té hubenosti a že mají být rády jaké jsou a nechtít se podobat někomu jinému :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama