Červen 2012

Čokoláda aneb legálně držená droga

25. června 2012 v 22:51 | Clari |  ... téma týdne ...

ČOKOLÁDA - Každý ji miluje… Takovou tu hnědou tabulku, která je naplněná sladkým tajemstvím. Ta jemná chuť, která se začne rozpouštět v našich ústech.

Ale v jednom se od sebe všichni lišíme… Každý má rád jinou příchuť čokolády. Příchutí je na trhu opravdu mnoho. Od obyčejné mléčné, hořké přes různé ovocné příchutě až dokonce po příchuť chilli papriček. Škála je opravdu bohatá.

Časem si ale na toto sladké tajemství můžeme vypěstovat závislost. Z nevinné čokolády se rázem může stát legálně držená droga. Bez které bychom nemohli žít.

Máte stesk, tak sáhnete po čokoládě, jste v depresi, opět si vezmete čokoládu, máte nervy na pochodu, tak vaše záchrana je opět čokoláda.

Ale už si neuvědomíme to, že nám čokoláda v podstatě škodí. A to ve všech směrech. Jde nám na naši váhu, která se po její konzumaci neuvěřitelně zvedá, škodí naší pleti a ještě ke všemu to škodí našim peněženkám.

V podstatě si velmi rádi dobrovolně ničíme naše zdraví. Nijak tomu nevzdorujeme. Ale má to cenu?


bláznivý blog slaví... :)

13. června 2012 v 2:08 ... život na blog.cz ...
Ty jo jak ten čas letí... Můj bláznivý blog slaví již 5-té narozeniny... :)

Když si tak vzpomínám, jak jsem se ke svému bláznivému blogu dostala, tak si matně vybavuji, že mě moje kamarádka k založení v podstatě donutila...
Jednoho dne mi řekla, ať se jdu podívat na její webové stránky... :) Musím uznat, že mě zaujali... Ze začátu jsem se vyptávala, co to obnáší a podobně... Nakonec mě přesvědčila, abych si také založila svůj blog.cz... Nakonec jsem to tak udělala... Ze začátku mi opravdu hodně pomáhala... V podstatě byla taková spoluzakladatelka... :)

Musím uznat, že na začátky "blogování" opravdu ráda vzpomínám... A nyní, když můj blog slaví 5-té narozeniny, mohu říct, že jsem opravdu moc ráda, že moje kamarádka mě donutila tento blog založit... :)


Hezká, krásná, nekrásnější…

13. června 2012 v 0:06 | Clari :) |  ... téma týdne ...
Hezká, krásná, nekrásnější…

Anorexie či bulimie je v dnešní době jedno z nejvíce skloňovaných onemocnění dívek v různém věku.

Každá mladá dívka si představuje vypadat jako top modelka z předních stárek časopisu, nebo jako dívka procházející se po módním molu.

Ale opravdu tyto dívky ve skutečnosti vypadají tak jako na obálce módního časopisu? Ve skutečnosti trpí celulitidou a nikdy neukážou své boky. Některé fotografie jsou počítačově upravené a top modelce zkrášlují její křivky.

Ale jak tuto problematiku vysvětlit například osmileté dívce? Zatím ještě netuší, že je to vše pouhá reklama. Neví, že si ničí zdraví a že nikdy nebude vypadat jako top modelka. Dívka, která s tímto problémem začne, nezná cesty zpět. Bojí se cokoliv sníst, aby nepřibrala ani gram. Tyto dívky už zachrání pouze a jenom odborná pomoc. Jestliže nepřijdou za odborníkem v čas, hrozí jim i smrt.

Jak těmto problémům předcházet? V první řadě by fotografové měli dělat fotografie, které nebudou upravené počítačově a modelky na nich vypadají skutečně. Po módním molu by se měli procházet dívky, které nejsou vyhublé, že by se jim daly spočítat všechny kosti v těle. Ty by měli nahradit dívky, které mají konfekční velikost 38 a více.

Dívkám by se mělo ukazovat, jak ve skutečnosti mají vypadat. A nepředhazovat jim reklamy směřující ke kráse. Však i baculky jsou krásné.

Proč si dívky myslí, že budou nejkrásnější jen v případě, že jejich konfekční velikost bude 32?

Prvně se dívky setkají s takto vyhublou slečnou jako malé děti, když dostanou postavičku Barbie. Už v té době začínají přemýšlet nad tím, že by jednou chtěli také tak vypadat. Později je k tomu lákají fotografie modelek, které se na ně koukají z obálky módního časopisu. A přijde jim to úplně normální. Myslí si, že každý by tak měl vypadat. A lidé s větší velikostí se jim zdají obézní.

Myslí si, že pouze v případě, že budou hubené, budou krásné!Gilmorova děvčata ;)))

10. června 2012 v 0:09 ... můj svět ...
Určitě ho všichni znáte a já vám ho tedy nemusím představovat... Usmívající se Hraje tam matka s dcerou a jsou šíleně praštěné... Nevinný Určitě už víte, o jakém seriálu je řeč... Úžasný

No jasně jsou to GILMOROVA DĚVČATA! Smějící se

Já osobně je prostě miluji… Úžasný Vždy když zjistím, že tento seriál budou opakovat, objeví se mi takový ten nenápadný úsměv štěstí na tváři… Usmívající se Takový ten, když koupíte dítěti zmrzlinu, po které tak strašně moc touží… Smějící se To je přesně on… Nevinný

Gilmorova děvčata neboli GILMORKY je třeba brát opravdu s nadhledem… Usmívající se Umíte si představit vztah mezi matkou a dcerou, tak dobrý jako má Rory a Lorelai a i města jako Stars Hollow je téměř jako z pohádky… Usmívající se


A tady je znělka, které seriál provází všemi sériemi…

A teď celá úvodní píseň, která zaznívá ve znělce každého dílu…


Na konec píseň, které provází celým seriálem…

Leknááááá :))))

9. června 2012 v 23:06 ... můj svět ...


Uznejte sami... :) Ta Lekná - není pěkná... :))))


Ženušky - Igor Timko a Lucie Bílá

8. června 2012 v 18:20 ... můj svět ...
Při přípravách na koncerty skupiny NO NAME jsem narazila na celkem roztomilé video... :) Uznejte sami... Není Igor úžasný... :)Dnešním dnem... Vám končí statut studenta...

7. června 2012 v 14:10 ... deníček ...
Už je tomu tak... :) Už nejsme studenti... :)

Včera jsme dostávali maturitní vysvědčení a oficiálně jsme se zbavily statutu studenta. Naposledy se třída 4.B - MOA sešla v celém počtu v prostorách školy. Je pravděpodobné, že jsme se jako parta sešli úplně naposledy.

I když se budou konat různé srazy, ale někteří si ten čas prostě neudělají...

Nikdy nezapomenu na naše společné akce, které završil nezapomenutelně krásný maturitní ples. I když jsme se dokázali pohádat tak, že nikdo s nikým nemluvil, tak jsme stále byli ta nezničitelná parta úžasných lidí...

A jak pronesl ředitel školy: "Dnešním dnem už půjdete každý svým směrem." Tak jsem zvědavá, jaké ty naše směry budou...


A tak si pustíme jednu výstižnou písničku... Vzpomínky zůstanou... :)


Videoooo :)

4. června 2012 v 14:32 ... deníček ...
Jak jsem slíbila, tak plním... :) Několik videí z koncertu NO NAME... :)