Červen 2010

Hasiči...

29. června 2010 v 10:43 ... deníček ...
Včera jsme se školou navštívili hasiče u nás ve městě.


Ráno jsme se všichni prváci a druháci seřadili před školou a v osm hodin jsme vyšli. Něco málo po deváté hodině jsme byli na místě. Cesta trvala celkem dlouho, šli jsme 3 kilometry. Když jsme se dopravili na místo, prváci šli k vojákům a my jsme šli k hasičům.


Přišli jsme do areálu a ujal se nás nějaký hasič. Rozdělili jsme se na dvě skupiny, jedna se šla podívat na auta, areál, hasičskou výbavu a tak a druhá šla na besedu.


Já s mojí skupinou jsme šli prvně na besedu. Trvalo něco přes hodinu. Nejprve nám vyprávěli něco málo z historie a poté nám řekli jak se chovat například při úniku čpavku či při povodních prostě poučka při veřejném ohrožení.


Poté jsme přešli k zábavnější části. Když jsme byly venku v areálu, vyjeli nám hasiči ven s auty. Prohlídli jsme si cisternu i s vybavením, auto se žebříkem.


Nejprve jsme byly u cisterny s vybavením. Dozvěděli jsme se, co všechno mají za vybavení, váhu auta, cenu, atd. Cena vozu bez výbavy je něco kolem 9 milionů korun s výbavou stojí 14 milionů korun. Celkem drahá hračka. A všechny auta nemají havarijní pojištění.


Tak nám říkal hasič Aleš, že se řídí heslem: pospíchej pomalu. A lepší dorazit o minutu později než vůbec. Poté přijela druhá cisterna ze zásahu. Museli vyjet na hořící trávu. Tak hasiči omlouvali velitele jednotky, že není k dispozici, ale že musel vyjet na zásah. Mezitím než jsme si odseděli besedu, se vrátili a tak jsme viděli i druhé auto.


Mohli jsme si do všech aut vlézt a prohlídnout. Ale nikdo nešel. Poté jsme prošli garáže a pokoje, koupelny, kuchyň, klubovno a vše ostatní co hasiči obývají.


Celkem se nám líbilo označení dveří: špinavá koupelna, čistá koupelna. Špinavá koupelna je když kluci přijedou například z požáru nebo od nehody a jdou se prvně umýt a převléknout jejich kombinézu, čistá koupelna slouží, když mají noční a jdou se prostě osprchovat.


Ale mají to celkem těžký. Musí si všechno dělat sami. Jednou týdně je velký úklid na pokojích musí odstavit všechen nábytek a vytřít, všude vytřít prach a tak prostě takový velký úklid. Ale měli to tam vážně luxusně uklizený.


Ale stejnak ze všeho nejhezčí byly ty auta. A další nezapomenutelná exkurze je za námi..

ZOO - Praha

16. června 2010 v 18:06 ... deníček ...
ZOO Praha. Výlet pro celou rodinu v mém případě pro celou třídu.


Před chvilkou jsem se vrátila domu ze školního výletu. Byli jsme v ZOO v Praze. Výborný výlet až na naši "průvodkyni", která s námi jela v autobuse a cestou do Prahy nám říkala: Po pravé straně můžete vidět staveniště a na něm je jeřáb. Strašný!


V ZOO jsme viděli asi tak zhruba třetinu zvířat. Všechny se za tak malou chvilku nedají stihnout. Šli jsme po tom, co jsme chtěli vidět. A nakonec jsme stihli i cvičení s lachtany. To bylo tak nádherný.


Ale nebudu předbíhat. Začnu od začátku.


Ráno jsem přijela ke škole a na zastávce jsem viděla mojí bývalou spolužačku tak jsme chvíli kecali a domluvili si schůzku na kafíčko. Po chvíli nám přijel autobus z cestovky. A jeli jsme směr Praha.


Praha byla tak šíleně zasekaná, že jsme jeli snad dvě a půl hodiny. Hrůza!


A byly jsme u ZOO, šli jsme dovnitř a měly jsme 4 hodiny rozchod docela málo času.


Celkem jsme se s holkami vyblbli, sranda byla obrovská. Nejlepší bylo, když jsme šli do nějakého pavilon a tam byla děsná tma. Kámoška se nám ztratila. My takoví z holkami Nikčo?? Nikčo?? NIKOLOOOO!!! a Denisa už ji držím a on to byl někdo cizí.


Nikča nám zdrhla a čekala na nás venku. Najednou tam byly netopýři a lítali mezi námi. A já na holky já tam nejdu. A Pája nekecej a pojď. Tak jsme to rychle proběhla. A šli jsme hledat Nikču. On na nás čekala venku.


Ale stejnak nejlepší bylo cesta domů. Paní profesorka řekla: Děkujeme panu řidiči za bezpečnou jízdu. A najednou bum, když jsme zajížděli do ulice tak pan řidič nabral zrcátkem ceduli. A v autobuse totální výbuch smíchu.

Mladá Boleslav a Krušovice... Exkurze FOREVER... :)

7. června 2010 v 20:32 ... deníček ...
Exkurze - nejlepší školní výlet...

Dneska jsme měli namířeno do pivovaru v Krušovicích a do Mladé Boleslavi do závodu Škoda auto.

V pivovaru jsme viděli, jak se vaří pivo, jak se připravuje, jak se skladuje a jak se stáčí. Prošli jsme celý areál pivovaru, prošli jsme každou budovu výroby. Bylo to celkem zajímavé.

Pak jsme opět sedli do našeho žlutého autobusu se sluníčkem a jeli jsme směr Mělník.

Tam jsme měli skoro dvě hodiny rozchod. S kámoškou jsme prošli náměstí a pak jsme se vrátili k našemu autobusu a šli jsme se dívat na soutok Labe s Vltavou. Byl to zvláštní pohled, ale ta krajina byla kouzelná. Ráda bych se tam někdy vrátila.

Po dvou hodinách jsme opět naskákali do našeho skvělého autobusu a skvělý řidič nás odvezl do Mladé Boleslavi do muzea Škoda auto. Prohlídli jsme si veškeré exponáty, které zde byly k vidění. Bylo zvláštní koukat na všechny ty stará auta z první republiky, pak tam byly i ty novější jako je Favorit a podobně. Ale stejně to na vás dýchne tu starou atmosféru.

Po prohlídce muzea jsme opět vlezli do autobusu ale i s průvodce ze závodu Škoda auto. Jeli jsme do areálu výroby motorů a tam jsme strávili přibližně půl hodinky a prohlídli jsme si výrobu motorů a převodovek. Poté nás autobus popovezl o kousek dál do další výrobny a tam jsme viděli finální montáž Octávek. To bylo vážně záživné. Když vidíte, jak se během několika kroků sestaví auto.

Dále jsme viděli testovací dráhy se 13 různými povrchy.
Tahle exkurze mě vážně vzala. Opravdu se mi to ve Škodovce moc líbilo. A i ti dva průvodci, co nás provázeli celým areálem, nebyli k zahození.