Září 2009

první týden školy... :)

4. září 2009 v 18:04 ... deníček ...

3, 2, 1 - start - nový školní rok byl odstartován a tím začíná další dlouhá etapa, která potrcá 10 měsíců.
V krátkosti vám popíšu, jak vypadal můj první týden školy...


úterý:
Ráno jsme přišli všichni do školy a naše cesty směřovaly do auly. Tam měl ředitel školy menší proslov a řekl nám pár novinek ohledně našeho studia. Prváci se sešli hen brzy ráno ve třídách, kde zaplatili za adaptační kurz a vyjely. My vyšší ročníky jsme se rozlezly do kmenových tříd hned, jak ředitel sdělil veškeré informace. Ve třídách jsme dostali rozvrh hodin, omluvný list a studentské potvrzení. A šly jsme domu už v 9:00. Takže to bylo super.

středa:
První dvě hodiny jsme měly třídnické, takže jsme měli vlastně volnou zábavu a mohli jsme dělat, co jsme chtěly. Až o tu druhou hodinu přišla paní třídní profesorka řekla nám jen pár informacích a už byla přestávka. Od třetí vyučovací hodiny nám začalo oficiální studium. Naše první hodina v tomto školním roce byla matematika, takže vlastně pohoda. Matiku prostě miluji. A ve 13:20 už jsme skončily jinak by jsme měli mít ještě o jednu hodinu déle ale naštěstí se nám to posunulo...

čtvrtek:
Tak to už jsme najeli prostě na učení. Na konci loňského roku nám všichni řekli, co máme mít za sešity, abychom mohli hned první hodiny začít s učivem. Byl to pohodový den, dá se říct. Měli jsme hospodářský zeměpis a tam jsme nic nedělali, protože na něj máme profesora, co máme na tělocvik a řešili jsme lyžařský kurz. Tak to jsme se všichni hezky dospali. To jste měli vidět, opravdu to všechny zajímalo, tak až skoro usnuly. Leželi jsme na lavicích a on pořád povídal. Ale byla alespoň nějaká pauza. Skončili jsme opět o hodinu dřív, opět se nám posunula hodina. Tak jsme měli jen do 13:20. Ale myslím, že se nám to takhle hezky už nepovede.

pátek:
Konečně pátek! Ne že by mě to nebavilo psát to v žádném případě, ale už bylo krušné ráno. Vůbec se mi nechtělo s postele. První dva dni jsem vstávala v 6:00 dneska až v 6:20. Už je znát ten konec týdne. Ale nakonec jsem to také stihla.
Dnes se učilo jen pět vyučovacích hodin a šestou bylo slavnostní uvítání prváků na škole. Rodiče byli pozvaní do školy do auly a tam druháci vítali prváky. My jsme koupily krásné žluté růže. Opravdu hezké. Ještě aby ne když byla i jedna pro naší bývalou spolužačku, která bohužel neudělala opravné zkoušky. Ale co potkáváme se na chodbě.