Květen 2009

První pomoc - odedneška hračka...

23. května 2009 v 17:10 ... deníček ...
S blížícím se koncem roku na naší škole probíhají různé akce.

Během středy a čtvrtka se konal zdravotní kurz pro první ročníky.

V průběhu tohoto kurzu jsme se naučili dávat první pomoc. Jak zastavit krvácení, jak ošetřit zlomeniny nebo jak se máme zachovat při otevřené zlomenině. Dále jsme se naučili ošetřit popáleniny, jak na masáž srdce nebo jak dát umělé dýchání.

Všechny tyto úkony jsme si mohly vyzkoušet. Velmi poučný kurz. Nikdy nevíte, kdy se může hodit.

Zakončením tohoto kurzu jsme psali závěrečný test, podle kterého nám budou vystaveny zdravotní průkazy od červeného kříže.

I když historky našich přednášejících nás trošku uspávaly. Ale některé byly vážně dobré.


MS v hokeji 2009

9. května 2009 v 16:46 ... deníček ...
Něco málo o MS v ledním hokeji 2009.
Ve čtvrtek večer po utkání se Švédskem pro nás mistroství světa v ledním hokeji definitivně skončilo.

V souboji jsme prohráli 3:1. Góly, které Švédi střelili do brány, byly v přesilovkách. Naše střela, která pronikla za záda Švédského gólmana, byla v našem oslabení 3 na 5. Bylo to štěstí nebo zkušenost našeho národního týmu? Tak tato otázka zůstane nezodpovězena.

Stejně jako loni jsme prohráli ve čtvrtfinále se stejným týmem a to Švédskem. Do této doby si naši hokejisté vedli skvěle. Ale proč jsme nepostoupili do semifinále? To nikdo netuší.

Byla to zřejmě jen smůla, která na nás padla. Měli jsme plno šancí dát gól, ale buď to byla teč, nebo tu nádhernou střelu gólman chytil. Ale určitě se za vinu nesmí dávat našemu brankáři, jelikož tento zápas odchytal skvěle, ale Český tým měl jen smůlu a přesilovky neuměl proměnit.

Příští rok na mistrovství určitě získáme medaile a to zlaté. Se soupeři z celého světa se utkáme v Německu. Tím pádem se hokejisté i fanoušci mají na co těšit.

Poslední zvonění - tradice nebo jen hloupý zvyk?

8. května 2009 v 10:09 ... deníček ...

Je to hold tradice. Dnes se na MOA konalo poslední zvonění, které pro mě bylo tím prvním.

Studenti se loučili se školou, profesory a studiem. Od příštího týdne jim začíná svatý týden, který budou obětovat jen učení na zkoušku dospělosti.

Ale co je na této tradici nejhorší? Už od rána stojí studenti čtvrtých ročníků na všech cestách, které vedou ke škole a stříkají na vás ty strašné vůně. Nejhorší je ta octová voda. Dále vás postříkají vůněmi na záchod, starými voňavkami, anebo naředěnou aviváží. A nakonec nás pomalují rtěnkou.

A aby toho nebylo málo tak po této akci jdou do města, kde si chtějí vydělat nějakou tu korunu. A na půl desátou se vracejí do školy, kde zazpívají nějakou písničku z vlastní dílny a profesorům předají kytičku.

Je to bohužel taková tradice, na kterou navazuje pasování třeťáků na mazáky (čtvrťáky). Jedna třída byla převlečena za piráty a druhá pro změnu do doby 90. let.