Březen 2009

životopis - Marek Ztracený☻

10. března 2009 v 15:45 ... můj svět ...

Marek Ztracený

Marek Ztracený se narodil 26. 2. 1985 v Železné Rudě. Již od dětství hrál na klavír a skládal. Marek prospíval ve škole dobře, jen mu občas dělalo problém chování. A proto dělal chvíli ministranta v kostele a později hrál na varhany. Ve třinácti letech hrál Marek ve skupině Kredenc na bicí. Se skupinou objížděli různé zábavy. Po základní škole šel studovat do Prahy. Vystudoval zde Hudební konzervatoř Jaroslava Ježka. Po škole si vydělával hraním v hotelových barech. I v současné době můžeme Marka potkat v pražském pěti hvězdičkovém hotelu, jak sedí u klavíru a představuje své hudební nadání. Marek umí hrát na více hudebních nástrojů, kromě klavíru hraje na baskytaru, bicí, kytaru, housle a flétnu. Marek Ztracený se zúčastnil také polského hudebního festivalu, kde získal hned dvě ocenění, a to za zpěv a skladbu. Soutěžil s písní Ztrácíš. A píseň Ztrácíš prvně hrálo rádio Evropa2. Později ji hráli již všechna rádia v České republice. Debutové album vyšlo 13. října 2008. Album pomohli vydat Martin Červinka (manager) a Martin Ledvina (producent). Na debutové album Ztrácíš si Marek všechny své písně a texty složil sám. Inspirovala ho ke všem textům zklamaná láska. V březnu 2008 byl Marek hostem na turné Anety Langerové. Během roku 2008 nazpíval vokály v písničce Navěky. A zazpíval si také v písničce Ty jsi jako já. Výtěžek z prodeje tohoto CD se odevzdá nadaci Veselý senior. V prosinci 2008 získal Marek Slavíka v kategorii objev roku. Byl nominován i na RGM Hudební ceny očka, ale zde se bohužel neumístil. Začátkem ledna 2009 se nasadil do rádia druhý singl Něco končí. 4. 2. 2009 se deska Ztrácíš stala zlatou a 11. 2 .2009 získal Marek ocenění Deska roku. Během března 2009 je Marek hostem turné Anny K. V první polovině ledna 2009 Marek získal ocenění Music Awards 2009 v kategorii český umělec roku a píseň roku. A také získal cenu Žebřík v kategorii píseň.
Koncem března, začátkem dubna se do rádií nasadí třetí singl. Ale to se ještě necháme překvapit, který to nakonec vyhraje.
P.S. Tento životopis sem psala sama. Takže doufám že je srozumitelný a není moc chaotický.

1. koncert s Annou K.

7. března 2009 v 11:30 ... můj svět ...
Vystoupení v Ostravě


Je 4.3.2009 a klub Fabric se pomalu zaplňuje lidmi. Důvodem je očekávané turné Anny K., která si jako hosta pozvala Marka Ztraceného. Marek Ztracený je mladý, talentovaný, nadaný zpěvák a ke všemu získal ocenění Objev roku.


Odbila 20 hodina a na podium se objevil Marek Ztracený, který zazpíval několik svých písní z desky Ztrácíš. Publikum se nenechalo prosit a během chvíle si zazpívali s Markem. Byla to opravdu povedená show. Marek nechal refrén písničky Ztrácíš zazpívat publikum. Samozřejmě se jim to povedlo.
A kdo na tomto koncertu nezpíval neměl šanci získat Markovu růžovočernou kravatu. Ale jedné slečně se to podařilo. Získala jí tím, že veškeré texty zpívala společně s Markem. A co bilo na celé akci nejhezčí? Marek se několikrát během vystoupení prošel mezi fanoušky.
Celkové vystoupení se Markovi velice povedlo. Podal výborné výsledky na první živý koncert.
Co k celé akci dodat? Marku pokračuj stále tak jak jsi začal. A ve své kariéře nepovoluj. Běž za svými sny.